EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. to łomżyńska firma rodzinna, która rozpoczęła działalność w roku 1991 jako przedsiębiorstwo osoby fizycznej. W 2014 r. przekształcona została w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Przekształcenie oraz uzupełnienie nazwy firmy o sformułowanie „Food & Innovation” wynikało z faktu projektowania rozwiązań dedykowanych dla przemysłu spożywczego (przede wszystkim przyprawy, komponenty funkcjonalne, paniery, płynne i suche mieszanki smakowe, sosy, nadzienia, miksy maślane, pasty, dressingi, marynaty itp.), które są nie tylko innowacyjne, ale w wielu przypadkach także pionierskie. Część z zaimplementowanych projektów chroniona jest prawem patentowym (np. sposób wytwarzania panieru) bądź została zgłoszona do opatentowania.

EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. to nowoczesne przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 80 osób. Specjalizuje się w kreowaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie stosowania dodatków do żywności dla branży mięsnej, owocowo-warzywnej, rybnej, piekarnictwa, cukiernictwa oraz sektora HoReCa

W Polsce firma współpracuje z największymi koncernami ale również z mniejszymi firmami, w tym łomżyńskimi. Surowce do produkcji importuje z całego świata natomiast eksport kieruje do krajów europejskich.

Dzięki współpracy z partnerami w kraju i zagranicą, Łomżę odwiedzają kontrahenci firmy z całego świata przyczyniając się do rozpoznawalności regionu i jego pozytywnego postrzegania.

Markę i pozycję firmy na rynku potwierdzają  otrzymywane nagrody i wyróżnienia:

• Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 – tytuł przyznawany przez Instytut Europejskiego  Biznesu firmom, których wartość rynkowa wyniosła więcej niż 40 mln zł.
  • Lodołamacze 2017 – tytuł przyznawany pracodawcom Wrażliwym Społecznie, którzy angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych.
  • Przedsiębiorstwa Fair Play – w 2017 roku firma po raz 10 odniosła sukces w ogólnopolskim, prestiżowym konkursie Przedsiębiorstwo Fair Play otrzymując Platynową Statuetkę oraz nominację do nagrody głównej,
  • Pracodawca Roku Ziemi Łomżyńskiej,
  • Kreator Miejsc Pracy nadany przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej.
  • Statuetka „Podlaska Marka Roku”.

Firma EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. całokształtem swojej działalności przyczynia się do rozwoju gospodarczego, społecznego i promocji ziemi łomżyńskiej w kraju i za granicą, w sposób uczciwy, rzetelny, z poszanowaniem prawa i dobrych obyczajów.

Zapraszamy na stronę internetową EDPOL