Zakłady Spożywcze „BONA” Sp. z o.o. powstały w 1990 r. w Łomży. Specjalizują się w produkcji najwyższej jakości produktów spożywczych  opartych na tradycyjnych, domowych smakach. W ofercie ponad 100 produktów znajduje się: grupa majonezów, musztard i sosów (spośród których 14 produktów zostało nagrodzonych prestiżowym wyróżnieniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Poznaj Dobrą Żywność”) , przetwory warzywne i owocowe

Swoją ofertę firma kieruje do sprzedaży detalicznej, gastronomii oraz przemysłu dopasowując kanał dystrybucji. BONA współpracuje z wieloma znanymi sieciami handlowymi dostarczając im produkty pod markę własną.  W ostatnich latach firma koncentruje się na rozwoju eksportu i jego promocji poprzez dostosowanie produktów do standardów i smaków innych rynków. Eksport kieruje do krajów EU, afrykańskich i Bliskiego Wschodu.

Dzięki współpracy z partnerami w kraju i zagranicą, Łomżę odwiedzają kontrahenci firmy z całego świata przyczyniając się do rozpoznawalności regionu i jego pozytywnego postrzegania.

Markę i pozycję firmy na rynku potwierdzają  otrzymywane nagrody i wyróżnienia:

• 14 produktów z grupy majonezów, musztard i sosów zostało nagrodzonych prestiżowym wyróżnieniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Poznaj Dobrą Żywność”, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktów oraz zapewnieniem ich doskonałego smaku. Firma wielokrotnie była wystawcą na stoisku Ministerstwa promującego polską zdrową żywność na wystawach i targach w kraju i za granicą.
  • Gazela Biznesu 2017, tytuł przyznawany przez dziennik gospodarczy Puls Biznesu małym i średnim firmom, wyróżniających się wzrostem obrotów i dynamicznym rozwojem.
  • Wybitny Eksporter Roku 2017 – tytuł przyznawany przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich za zaangażowanie w działalność eksportową, sprzyjającą budowaniu pozytywnego wizerunku polskich produktów za granicą
  • Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa” 2017 – przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi oraz rynków rolnych.
  • Gepard Biznesu 2016 – tytuł przyznawany przez Instytut Europejskiego Biznesu za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej.
  • Tytuł Superfirmy – przyznany przez ponadregionalną Gazetę Współczesną
  • Tytuł Mecenasa Kultury – przyznany przez Marszałka Województwa Podlaskiego

Zakłady Spożywcze „BONA” Sp. z o.o. całokształtem swojej działalności przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, społecznego i promocji ziemi łomżyńskiej w kraju i za granicą, w sposób uczciwy, rzetelny, z poszanowaniem prawa i dobrych obyczajów.

Zapraszamy na stronę internetową BONA