Zakłady Spożywcze „BONA” Sp. z o.o. powstały w 1990 r. w Łomży. Specjalizują się w produkcji najwyższej jakości produktów spożywczych  opartych na tradycyjnych, domowych smakach. W ofercie ponad 100 produktów znajduje się: grupa majonezów, musztard i sosów (spośród których 14 produktów zostało nagrodzonych prestiżowym wyróżnieniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Poznaj Dobrą Żywność”) , przetwory warzywne i owocowe

Swoją ofertę firma kieruje do sprzedaży detalicznej, gastronomii oraz przemysłu dopasowując kanał dystrybucji. BONA współpracuje z wieloma znanymi sieciami handlowymi dostarczając im produkty pod markę własną.  W ostatnich latach firma koncentruje się na rozwoju eksportu i jego promocji poprzez dostosowanie produktów do standardów i smaków innych rynków. Eksport kieruje do krajów EU, afrykańskich i Bliskiego Wschodu.

Firma prowadzi nie tylko działalność komercyjną. Wrażliwość społeczna jej właścicieli znajduje odbicie w szeroko rozumianej pomocy osobom niepełnosprawnym. Od roku 1995 r. przy Zakładzie działa Przyzakładowa Przychodnia Lekarska wraz z Poradnią Medycyny Pracy. Od 2000 roku BONA prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej dla 45 osób niepełnosprawnych z terenu miasta i powiatu Łomża – jeden z największych na Podlasiu. Działalność ta została doceniona m.in. tytułem Pracodawca Przyjazny Osobie Niepełnosprawnej.

Przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalno-społecznym regionu, wspiera finansowo akcje charytatywne, promuje kulturę  oraz wspólne spędzanie czasu podczas sponsorowanych pikników rodzinnych czy festynów. Wspiera akcje i zbiórki żywności organizowane przez duchownych przekazując nieodpłatnie swoje wyroby. „Bonowski Święty Mikołaj” odwiedza dzieci Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia obdarowując pacjentów słodkimi paczkami

Firma corocznie  przekazuje środki finansowe i własne wyroby na działania  m.in. Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty”, Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Onkologicznymi, Stowarzyszenia „ Zdrowie i Trzeźwość”.

Wspiera finansowo łomżyńskich sportowców. Dzięki wsparciu firmy uczniowie z ZSR w Marianowie wyjechali na mistrzostwa Europy i Świata gdzie zdobyli tytuł Mistrzów Europy i Świata w podnoszeniu ciężarów w swoich kategoriach

Firma od 16 lat jest sponsorem głównym Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki, który odbywa się w MDK DŚT w Łomży.

W uznaniu zasług firmy Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał Zakładom Spożywczym „BONA” Sp. z o.o. tytuł Mecenasa Kultury.

Zapraszamy na stronę internetową BONA