Monika Żochowska jest założycielką i współwłaścicielką firmy Phenicoptere sp. zo.o. Spółka Phenicoptere, została założona w 2012 r. przez pochodzącą z Drozdowa Monikę Żochowską oraz Ewę Dudzic. Firma wprowadziła na rynek innowacyjną rękawiczkę do demakijażu i oczyszczania twarzy wyłącznie za pomocą wody, tworząc nową kategorię produktów w branży kosmetycznej – tekstyliów do demakijażu. GLOV On-The-Go, należąca do serii produktów GLOV Hydro Demaquillage, to innowacyjna rękawiczka do demakijażu i oczyszczania twarzy wyłącznie za pomocą wody. Powstała ze specjalnego połączenia mikro-włókien, które pochłaniają wodę oraz tłuszcz. Jest to pierwsze tego typu wykorzystanie mikrotechnologii w kosmetyce na świecie.

Firma zyskała uznanie jako start-up roku, a innowacyjny produkt doceniono nie tylko w kraju, ale też zagranicą. Po czterech latach istnienia firmy i po półtora roku od uruchomienia masowej produkcji, spółka warta jest kilkadziesiąt milionów złotych. Wzrasta globalny zasięg marki – aktualnie to 50 krajów w Europie oraz Bahrajn, Chiny, Ekwador, Indie, Iran, Katar, Korea Pd., Kuwejt, Liban, Malezja, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Firma właśnie rozpoczyna sprzedaż w USA i negocjuje wejście na rynki: Arabii Saudyjskiej, Armenii, Kanady i Meksyku. Eksport stanowi 83% obrotu firmy

Monika Żochowska łomżynianka pochodząca z Drozdowa jest dumna ze swojego pochodzenia. Przez całokształt swojej działalności oraz postawę daje przykład młodemu pokoleniu, motywację do działania i wiarę że osoby z małych miejscowości mogą osiągać wielki sukces.

Angażuje się w inicjatywy gospodarcze w regionie. Wzięła udział I Forum Gospodarczym Subregionu Łomżyńskiego podczas którego zaprezentowała swoją firmę i produkt. Również podczas marcowego śniadania biznesowego organizowanego przez władze Łomży pn. „Biznes na obcasach” dedykowanego kobietom w biznesie, przedstawiła swoją firmę i produkt, drogę do sukcesu podkreślając dumę ze swojego pochodzenia

Działalność firmy i jej produkty jest doceniana na świecie, co potwierdzają  otrzymywane nagrody i wyróżnienia:

2015 r. – Galeria de innovation – Salon Look Madrid, Glammes – Glamour Poland, Best of beauty-Allure Russia,

2016 r. – Rising stars – Deloitte Poland, Prix de beaute – Annabelle Switzerlamd,

Monika Żochowska właścicielka firmy Phenicoptere sp. zo.o całokształtem swojej działalności zawodowej przyczynia się do rozwoju gospodarczego, społecznego i promocji ziemi łomżyńskiej w kraju i za granicą, w sposób uczciwy, rzetelny, z poszanowaniem prawa i dobrych obyczajów.

Zapraszamy na stronę internetovą GLOV – Phenicoptere