Po rocznej, wymuszonej przez pandemię przerwie już po raz czwarty odbędzie konkurs gospodarczy pn. „Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Miasto Łomża, Powiat Łomżyński, Powiatowy Urząd Pracy, ale także mieszkańcy Łomży uhonorują w ten sposób lokalne firmy. O szczegółach tegorocznej edycji konkursu poinformowano na briefingu prasowym, który odbył się w Hali Kultury. Wzięli w nim udział: zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, starosta powiatu łomżyńskiego Lech Marek Szabłowski oraz  dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak.

Konkurs „Łomżyńskie Anioły Biznesu”  organizowany od 2017 r. przez Miasto Łomża wspólnie ze Starostwem Łomżyńskim dedykowany jest przedsiębiorcom, a nagroda „Łomżyńskie Anioły Biznesu” jest wyróżnieniem firm, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu.

– Nagroda stała się gospodarczą marką ziemi łomżyńskiej. W roku 2021 wracamy do tej inicjatywy. Zagrożenie epidemiologiczne w naszym kraju nie minęło, jednakże bez wątpienia jest już dużo bezpieczniej. Czas pandemii był trudnym sprawdzianem dla lokalnego biznesu. Sprawdzianem nie tylko elastyczności i możliwości dostosowania do dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej, ale również wrażliwości społecznej biznesu – mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

– Kategorie konkursu w tym roku zostały zaktualizowane i uwzględniają aspekty działalności przedsiębiorców w dobie pandemii. Nagrody zostaną  przyznane w 6 kategoriach: Firma Roku, Inwestor Roku, Firma „z sercem”, Pracodawca Jutra, Kobieta Sukcesu, Ambasador Ziemi Łomżyńskiej – poinformował Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, zachęcając firmy i osoby zainteresowane życiem gospodarczym o zgłaszanie kandydatów do nagród.

– Po tym bardzo trudnym okresie pandemii będziemy analizować  tych wszystkich pracodawców, którzy bezpośrednio współpracowali z Urzędem Pracy, utrzymywali się na rynku i świetnie w tym niełatwym okresie sobie poradzili – dodaje  dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak.

IV edycja konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu rozpoczyna się 1 września 2021 r. przyjmowaniem zgłoszeń kandydatów w konkursie. W październiku odbędzie się głosowanie internetowe w kategorii Firma z sercem i Ambasador Ziemi Łomżyńskiej.

Wnioski o przyznanie nagrody w konkursie Łomżyńskie Anioły biznesu w kategoriach ,,Firma roku”, ,,Inwestor roku”,  „Firma z sercem”, „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”, mogą składać: samorządy i organizacje gospodarcze, redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne, instytucje, przedsiębiorcy, osoby prywatne a także członkowie kapituły Konkursu, w tym Loży Laureatów. Kandydaci mogą się zgłaszać sami z wyjątkiem kategorii „Firma z sercem” oraz Ambasador Ziemi Łomżyńskiej. Pretendentów do nagrody „Pracodawca Jutra” zgłasza Powiatowy Urząd Pracy w Łomży, a do nagrody „Kobieta sukcesu” organizatorzy. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2021  r.

– Konkurs zakończony zostanie w listopadzie uroczystą galą, podczas której laureatom wręczone zostaną nagrody – informuje Andrzej Garlicki. – Nowością będzie cel charytatywny przypisany temu wydarzeniu. Podczas uroczystości opowiemy o działalności śp. Pani Katarzyny Kuklińskiej i jej Stowarzyszenia „ Ja i Ty”. Będziemy również zbierać datki na działalność tej wyjątkowej organizacji – dodaje zastępca prezydenta.

Patronat honorowy nad czwartą edycją konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu” objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Krajowa Izba Gospodarczą , Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Podlaski Związek Pracodawców.

Partnerami konkursu są: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Województwo Podlaskie i PKO Bank Polski.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie http://klab.um.lomza.pl