Historia firmy Fargotex rozpoczęła się w 1999 roku w Łomży. Od tego czasu, dzięki pasji, wizji i zaangażowaniu profesjonalnego zespołu, z małej firmy przekształciła się w czołowego dostawcę tkanin meblowych w Polsce i zagranicą.
Zastosowanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwoliło na powstanie linii Magic Home Collection – jednej z pierwszych na rynku kolekcji tkanin łatwoczyszczących. Firma poszerzyła swoją ofertę o nowe brandy: Cosmonova Fabric Design – tkaniny dekoracyjne, a od niedawna także Carpet Decor – markę dywanów łatwoczyszczących i dywanów ręcznie wykonanych.
Dzięki wielu inwestycjom, w Łomży powstało nowoczesne przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 100 osób. W nowej siedzibie, rozbudowana została część biurowa oraz magazynowa. W związku z szerokim wachlarzem usług związanych z tekstyliami, firma zdecydowała się ponownie rozbudować magazyn w Łomży o sąsiadujące z budynkiem hale, budując tym samym bogate zaplecze logistyczne i zapewniając pracę mieszkańcom regionu. W lipcu br. odrestaurowała i poszerzyła sklep firmowy – obsługujący zamówienia detaliczne, w którym lokalni konsumenci otrzymują szeroki wybór tekstyliów, nie tylko pod względem wariantów, ale także rodzajów produktów. Przez 18 lat działalności otworzyła oddziały w Kępnie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Warszawie.
Dzięki współpracy z Partnerami w kraju i zagranicą, Łomża stała się częstym miejscem spotkań biznesowych. Do siedziby firmy przyjeżdżają Kontrahenci z różnych zakątków świata, bowiem zasięg działalności firmy obejmuje obecnie 27 krajów m.in. Czechy, Słowacja, Litwa, Niemcy, Holandia, Węgry czy też Hiszpania.
Pozycję marki na rynku podkreślają licznie zdobyte nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play czy Ambasadora Polskiej Gospodarki. Najwyższe standardy i bogatą ofertę produktową doceniają zwiedzający na najbardziej prestiżowych wydarzeniach branży tekstylnej m.in. Heimtextil we Frankfurcie, BIFE-SIM w Rumunii czy Home Decor/Meble Polska w Poznaniu.
Działalność Grupy Fargotex na obszarze Ziemi Łomżyńskiej niewątpliwie przyczynia się do wzrostu dochodów i zatrudnienia na terenie miasta Łomży, a także zwiększa wpływy podatkowe lokalnych władz. Sukces firmy to także wynik współpracy i wymiany doświadczeń z lokalnymi przedsiębiorstwami i instytucjami. Wykorzystanie wiedzy i potencjału różnych organizacji (w tym współpraca z Państwowym Urzędem Pracy), pozwala aktywnie wpływać na rozwój koncepcji biznesu i naszego regionu.

Zapraszamy na stronę internetową FARGOTEX