Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. powstało w Łomży ponad 50 lat temu. Specjalizuje się w przetwórstwie ziemniaków w celu produkcji m.in. skrobi ziemniaczanej, glukozy krystalicznej i bezwodnej, maltodekstryny, syropów glukozowych, grysiku i płatków ziemniaczanych czy białka ziemniaczanego do celów paszowych. Produkty firmy są szeroko wykorzystywane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, paszowym, chemicznym, włókienniczym czy papierniczym.

PEPEES S.A. z siedzibą w Łomży to największy zakład przetwórstwa ziemniaka skrobiowego w Polsce i jedyny krajowy producent glukozy krystalicznej. Jeden z największych pracodawców i eksporterów ziemi łomżyńskiej. To jedyna łomżyńska spółka notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Położenie geograficzne Spółki, różnorodność produkcji, połączona z najwyższą jakością surowców pozyskiwanych od okolicznych producentów, ukierunkowanie na innowacyjność i przejrzystość relacji z dostawcami czynią firmę wiodącym podmiotem na rynku branży skrobiowej oraz pozwalają na dalszy rozwój na rynku globalnym.

Dzięki współpracy z partnerami w kraju i zagranicą, Łomżę odwiedzają kontrahenci firmy z całego świata przyczyniając się do rozpoznawalności regionu i jego pozytywnego postrzegania.

Przedsiębiorstwo tworzy nowoczesną i ciągle rozwijającą się grupę kapitałową PEPEES w skład której wchodzą  zakłady przetwórstwa ziemniaka w Łomży, Bronisławiu oraz Lublinie, a także zakłady związane z produkcją energii ze źródeł odnawialnych (OZ Energy, CHP Energia). PEPEES jest liczącą się marką w kraju i za granicą.

W 2014 r. firma znalazła się na 339 miejscu zestawienie 500 Największych Firm Handlowo – Usługowych w Polsce przygotowanego przez HOME & MARKET w oparciu o wyniki finansowe Spółek działających w kraju.

Markę i pozycję firmy na rynku potwierdzają  otrzymywane nagrody i wyróżnienia. Tylko w 2018 r firma otrzymała:

• Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 – tytuł przyznawany przez Instytut Europejskiego  Biznesu firmom, których wartość rynkowa wyniosła więcej niż 40 mln zł.
  • Diamenty Forbesa 2018 – wyróżnienie w kategorii firm średnich dla najszybciej rozwijających się firm, przedsiębiorców z sukcesami, innowatorów.
  • Laureat nagrody Wektora 2017 za imponującą ekspansję zagraniczną firmy, oraz szerokie działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu
  • Dyplom Orła Tygodnika „Wprost” 2018 za szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju
  • Gazela Biznesu 2017 dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.
  • Wybitny Eksporter Roku 2017 w kategorii Eksportowy Produkt Roku 2017 przyznawany przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich za zaangażowanie w działalność eksportową, sprzyjającą budowaniu pozytywnego wizerunku polskich produktów za granicą
  • Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa” – przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi oraz rynków rolnych.

Przedsiębiorstwo PEPEES S.A. całokształtem swojej działalności przyczynia się do rozwoju gospodarczego, społecznego i promocji ziemi łomżyńskiej w kraju i za granicą, w sposób uczciwy, rzetelny, z poszanowaniem prawa i dobrych obyczajów.

Zapraszamy na stronę internetową PEPEES