Kalinowski Adam – wokalista z Łomży

24 letni Łomżyniak uczył się i rozwijał swój talent muzyczny w Łomży. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Gdańskim ekonomię.
Pomimo młodego wieku odnosi sukcesy na rynku muzycznym.
W 2012 roku wziął udział w programie talent show “Bitwa na Głosy”, wraz z drużyną Julity Ratowskiej z Łomży, reprezentował miasto zajmując wspólnie V miejsce w programie.
W 2017 roku wziął udział w programie telewizyjnym “Idol”, gdzie zajął V miejsce. Program oglądało sięgała 2 mln widzów.
Chętnie uczestniczy w imprezach muzycznych organizowanych przez miasto Łomża. W 2017 r. zgrał w koncercie Motoserce. Rok później czynnie uczestniczył w wydarzeniach związanych z obchodami 600-lecia nadania praw miejskich Łomży – w tym w koncercie kolęd współorganizowanym przez Łomżyńską Filharmonię Kameralną oraz głównym koncercie podczas obchodów jubileuszu.
W marcu 2019 r. zagrał podczas śniadania biznesowego – biznes na obcasach.
Również w 2019 roku wydał debiutancką płytę z zespołem BLACK JEANS oraz wykonał koncert podczas obchodów Dni Łomży.
Utwory BLACK JEANS zostały wyświetlone ponad 300 tysięcy razy w serwisie YouTube, a aktywność i osiągnięcia grupy dostrzegło wiele ogólnopolskich mediów np. Antyradio, Eska Rock, Trójmiasto.pl, Magazyn Gitarzysta, Polska Płyta / Polska Muzyka i inne. W swojej pracy twórczej współpracuje z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Na przestrzeni ostatnich 3 lat zagrał ponad 200 koncertów na terenie całej Polski.
Adam Kalinowski w swojej działalności podkreśla swoje pochodzenie i udział miasta w jego muzycznym rozwoju. Zaprasza spotykanych ludzi do wizyty w mieście przyczyniając się do promocji ziemi łomżyńskiej