Firma Fargotex Sp. z o.o. powstała w 1999 roku. W ciągu dwudziestu lat działalności z małej firmy przekształciła się w czołowego dostawcę tkanin meblowych w Polsce i zagranicą.
Zastosowanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwoliło na powstanie linii Magic Home Collection – jednej z pierwszych na rynku kolekcji tkanin łatwoczyszczących. Poza tkaninami obiciowymi, firma oferuje tkaniny dekoracyjne pod marką Cosmonova, brand Carpet Decor, łatwoczyszczących i vintage oraz markę Almi Decor – z produktami wyposażenia wnętrz.
Dzięki wielu inwestycjom, w Łomży powstało nowoczesne przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 100 osób, którego działalność pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy i promocję miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego. Fargotex Sp. z o.o. jest postrzegany jako pracodawca dający zatrudnienie wielu mieszkańcom powiatu i miasta. Firma generuje wysokie dochody.
Dzięki współpracy Firmy Fargotex Sp. z o.o. z Partnerami w kraju i zagranicy, Łomża stała się częstym miejscem spotkań biznesowych. Do siedziby firmy przyjeżdżają kontrahenci z różnych zakątków świata, bowiem zasięg działalności firmy obejmuje obecnie 27 krajów. W ciągu 20 lat działalności Firma otworzyła swoje oddziały również na terenie kraju m.in.: w Kępnie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Warszawie. Firma wystawia swoje produkty na targach w Europie i na świecie podkreślając swoje pochodzenie, co przyczynia się do promocji Ziemi Łomżyńskiej w kraju i poza granicami.
Firma udziela się społecznie i charytatywnie. Pozycję marki na rynku dodatkowo podkreślają licznie zdobyte nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play czy Ambasadora Polskiej Gospodarki.