Browar Łomża Van Pur jest największą niezależną polską spółką piwowarską właścicielem marki Browar Łomża. Oferta to piwa oraz bezalkoholowe napoje słodowe. Produkty sprzedawane są zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju (50% produkcji). do 70 krajów w Europie i na świecie. Firma jest jednym z największych pracodawców w regionie.
Marka Łomża jest najbardziej rozpoznawalną marką z portfolio spółki, jak również tą o najszerszym zasięgu dystrybucji spośród wyrobów łomżyńskiego browaru. Spółka wprowadziła pojęcie „łomżingu” a w swoich kampaniach promocyjnych podkreśla regionalne pochodzenie swoich produktów.
W 2018 roku browar w Łomży świętował swój jubileusz 50-lecia. Podczas półwiecza działalności marka osiągnęła status lidera w segmencie piw regionalnych, dając swym odbiorcom możliwość odrzucenia masowości piw koncernowych, bez uciekania w skomplikowane wyrafinowanie piw kraftowych. Obecnie jest ona idealną propozycją dla konsumentów, którzy szukają klasycznych, polskich piw najwyższej jakości.
Jako Browar Łomża spółka angażuje się w wiele projektów realizowanych na terenie Łomży i okolic: takich jak konkurs Miss Ziemi Łomżyńskiej, Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie, Juwenalia PWSIP w Łomży, obchody 20-lecia Powiatu Łomżyńskiego, Łomżyński Klub Płetwonurków Podwodny Jeleń. W roku bieżącym spółka sfinansowała stację rowerowej w ramach projektu ŁOKER.
Spółka poprzez markę Łomża całokształtem swojej działalności przyczynia się do rozwoju gospodarczego, społecznego i promocji ziemi łomżyńskiej w kraju i za granicą, w sposób uczciwy, rzetelny, z poszanowaniem prawa i dobrych obyczajów.