Fundacja „L” to organizacja, która powstała w 2018 roku. Celem Fundacji jest prowadzenie działań edukacyjnych, w szczególności edukacji językowo-lingwistycznej, promocja zdrowego trybu życia, a także ograniczanie obszarów wykluczenia społecznego.
Fundacja „L” realizuje przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności.
Jednym z priorytetów były przedsięwzięcia aktywizujące lokalnych seniorów, dla których organizowali m.in. kurs językowy English 60+ oraz szkolenie „Senior w Internecie”. Dla młodzieży organizowane były półkolonie edukacyjno-językowe.
Fundacja założyła serwis informacyjny dla rodziców z Łomży i okolic „Mamy i My”. Strona, prowadzona w formie kalendarza, informuje zainteresowanych rodziców o wydarzeniach jakie mają miejsce w mieście i powiecie, aktywności kulturalnej miasta promując wydarzenia organizowane przez: domy kultury, teatr, galerie, szkoły, Urząd Miasta, a także dostępności kącików zabaw dla dzieci. „Mamy i My” to również blog, gdzie omawiane są ważne dla młodych rodziców sprawy.
Kontynuacją działań na rzecz aktywizacji zawodowej młodych matek, po przerwie związanej z macierzyństwem, jest realizacja kolejnego dużego projektu pt. „MAMA WRACA DO PRACY”.