Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A z siedzibą w Łomży to największy zakład przetwórstwa ziemniaka skrobiowego w Polsce i jedyny krajowy producent glukozy krystalicznej. Jeden z największych pracodawców i eksporterów ziemi łomżyńskiej. To jedyna łomżyńska spółka notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Firma jest wiodącym podmiotem na rynku branży skrobiowej. Dzięki współpracy z partnerami w kraju i za granicą, Łomżę odwiedzają kontrahenci firmy z całego świata przyczyniając się do rozpoznawalności regionu i jego pozytywnego postrzegania. PEPEES jest liczącą się marką w kraju i za granicą.
Od ponad 50 lat PEPEES S.A. przyczynia się do promocji miasta i regionu w Polsce, w Europie, na świecie. Należąc do grupy czołowych eksporterów Województwa podlaskiego spółka tworzy wizerunek biznesowy regionu jako wiarygodnego partnera oferującego produkty najwyższej jakości.
Firma jest laureatem wielu nagród i prestiżowych wyróżnień w tym „Zasłużony dla rolnictwa”, „Eksporter Roku”, „Menadżer Roku”, „Brylanty Polskiej Gospodarki”, „Gazele biznesu” czy „Diamenty Forbesa”.
Firma angażuje się w szereg wydarzeń społeczno-kulturalnych ziemi łomżyńskiej jako mecenas i patron. PEPEES jako sponsor od lat uczestniczy w miejskich i regionalnych inicjatywach takich jak: Dni Łomży, Jubileusz 600-lecia, Motoserce, Sylwester, Projekt ŁOKER.
Firma angażuje się w działalność charytatywną. To „Szlachetna paczka”, wspieranie klubów sportowych, szkół fundacji, straży pożarnej, placówek opiekuńczo wychowawczych czy indywidualna pomoc najbardziej potrzebującym.
Działalność społeczna i charytatywna wyróżnia spółkę na tle miasta i regionu.